MODERNIZACJA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” realizowany jest w ramach:

Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

Działanie: 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.

Poddziałanie: 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Cel główny projektu: Podniesienie jakości pracy 12 oddziałów przedszkolnych w 8 szkołach podstawowych w gminie Zamość poprzez ich doposażenie w celu dostosowania do potrzeb dzieci 3-5 letnich w terminie do 30.06.2015r.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.09.2014 do 30.06.2015 w 8 szkołach  na terenie Gminy Zamość, w których znajduje się  12 oddziałów przedszkolnych objętych wsparciem.

Koszty projektu ogółem wynoszą – 1 006 478,00 zł.

Wartość zadania 1 Organizacja placu zabaw wynosi 492 357,00 zł. Realizacja zadania przewidziana jest w terminie 09/2014 – 06/2015.

Wartość zadania 2 Wyposażenie wynosi  514 121,00 zł. Realizacja zadania zaplanowana od 09/2014 do 03/2015.

Projekt Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” zakłada realizację 2 zdań:

1. Budowę placów zabaw na wydzielonych przestrzeniach znajdujących się na terenie szkół – ogrodzenie, zakup wyposażenia i montaż placu zabaw, wyposażenie placów zabaw w bezpieczną nawierzchnię w 7 szkołach Gminy Zamość.
  2. Wyposażenie 12 oddziałów przedszkolnych przy 8 szkołach w wyposażenie niezbędne do utrzymania czystości, meble, rolety, wyposażenie wypoczynkowe, meble do wyposażenia szatni, zabezpieczenia grzejników, sprzęt  ICT, audiowizualny, tablice interaktywne, kserokopiarki, pomoce dydaktyczne.

Realizacja zadania 1 w SP w Wólce Wieprzeckiej zakłada:

• zakup wyposażenia oraz montaż placu zabaw - zabawki wielofunkcyjne: zjeżdżalnia, tor przeszkód, wieża, domki dla dzieci, huśtawki podwójne, piaskownica, sprężynowce, karuzele.
  • wyposażenie placu zabaw w bezpieczną nawierzchnię.

Wartość zadania 1wynosi: 50 025 zł.

Realizacja zadania 2 w SP w Wólce Wieprzeckiej zakłada zakup:

• wyposażenia do utrzymania czystości w pomieszczeniach - odkurzacz z funkcją piorącą,
  • mebli i wyposażenia wraz z  montażem stołów przedszkolnych, krzesełek dziecięcych, szafek ze schowkami, szafy zamykanej, regału otwartego na zabawki, biurka, krzesła wysokiego, biblioteczki,
  • wykładziny dywanowej, tablicy, rolet okiennych, szafek na ubrania,  kompletów zabawek, zabezpieczeń grzejników,
  • zakup sprzętu ICT: laptopa wraz z oprogramowaniem, drukarki, rzutnika medialnego, ekranu, telewizora, odtwarzacza DVD, radia z odtwarzaczem,
  • zakup tablic interaktywnych wraz z oprogramowaniem, kserokopiarki.

Wartość zadania 2 wynosi: 37 239 zł.

Ogółem wartość projektu w SP w  Wólce Wieprzeckiej wynosi: 87 264  zł.

ZADANIE 2 ukończone.

Przedszkolaki już bawią się i uczą. Ich sala jest piękna i kolorowa, wyposażona w nowe meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. Dużą przyjemność dzieciom sprawia tablica interaktywna, na której mogą ćwiczyć swoje zdolności artystyczne i umiejętność pisania, a szerokoekranowy telewizor umożliwia im korzystanie z szerokiego wachlarza obrazów filmowych.

Realizacja projektu pozwoliła też na utworzenie wygodnej i kolorowej szatni, w której nawet małym dzieciom łatwo jest zachować porządek.

2015-04-29